حذف قفل جیمیل و FRP گوشی موبایلتا حالا برای شما اتفاق افتاده که رمز جیمیل یا اکانتی را که برای گوشی وارد کرده‌اید، فراموش کنید؟ در این حالت حتما گوشی شما قفل می‌شود و تا زمانی که رمز درست را وارد نکنید، مشکل شما حل نخواهد شد. حذف قفل جیمیل که به آن قفل FRP هم گفته می‌شود، یکی از مشکلات اساسی کاربران گوشی است. در این مطلب به طور خلاصه و مفید به این مشکل خواهیم پرداخت. اگر نیاز به برطرف کردن این مشکل دارید، حتما با ما تماس بگیرید. اگر تجربه‌ای هم در ارتباط با این موضوع دارید، به ما افتخار داده و در پایین مطلب آن را با ما به اشتراک بگذارید.


قفل جیمیل یا FRP چیست؟

هر دستگاه موبایل نیازمند یک مالک برای امنیت بیشتر است که این فرایند با معرفی جیمیل یا گوگل اکانت صورت می‌گیرد. در واقع دستگاه با این روند یک مالک برای خود تعریف می‌کند. حساب کاربری جیمیل دارای یک رمز است که مالک گوشی شخص حقیقی را نمی‌شناسد. یعنی فقط حساب کاربری را که دارای یک آیدی و رمز است را می‌‌تواند تشخیص دهد. به تمام این فرایندها قفل جیمیل یا FRP  گفته می‌شود.

بنابراین نتیجه می‌گیریم که قفل FRP، باعث بالا بردن امنیت گوشی می‌شود تا حریم خصوصی ایمن‌تری را به کاربر ارائه دهد.

کاربرد قفل جیمیل یا FRP

جیمیل تنها برای امنیت دستگاه به کار نمی‌رود؛ بلکه کارایی‌های دیگر شامل عکس، فیلم، مخاطبین یاداشت و… به کار برده می‌شود.

حذف قفل FRP در گوشی‌های سامسونگ، شیائومی و هوآوی

گاهی اوقات کاربر به هر عنوان دستگاه خود را فلش یا بازگشت به کارخانه می‌کند، اما رمز جیمیل خود را فراموش کرده است. گوشی‌های سامسونگ تا قبل از اندروید 5، نیازی به شکستن قفل FRP ندارند. اما از اندروید 5 به بعد، نیاز به دستگاه‌های هوشمند است که بتوان آن مشکل حل شود.

حذف قفل گوشی‌های شیائومی هم، پیچیدگی خاص خود را دارد. اما در حالت کلی مشابه سری‌های سامسونگ انجام می‌شود. با علم به اینکه سری گوشی‌های شیائومی از فرهنگ لغت خاصی استفاده می‌کنند. که شاید برای برخی از متخصصین هم سخت باشد که چگونه با گوشی‌های شیائومی کار کنند و ارتباط بگیرند.

گوشی‌ هوآوی بسیار راحت و آسان در دسترس کاربران قرار گرفته است. از اندروید 7 به بالا، فیچر هوآوی آیدی را به گوشی‌های هوآوی اضافه کردند که این امر باعث بالا رفتن امنیت موبایل‌های هوآوی شد.

css آیا حذف قفل FRP بدون استفاده از کامپیوتر امکان‌پذیر است؟
یک زمانی این روش، برای اندرویدهای 5 به پایین قابل انجام بود، اما از اندورید 5 به بالا که امنیت گوشی‌ها بالا رفت، نیازمند باز کننده‌هایی مانند اولتاپلاس و... است.
css شکستن قفل جیمیل در چه شرایطی امکان‌پذیر است؟
در همه شرایط امکان‌پذیر است، اما فقط در یک زمان که سوکت شارژ گوشی قابلیت ارتباط با کامپیوتر را ندارد و اینکه صفحه نمایش گوشی، سلامت کافی را نداشته باشد در زمان کدخوانی توسط متخصص یا تعمیرکار، مشکل به وجود می‌آورد.

جدید ترین مقالات راین سرویس

ثبت درخواست تعمیر