تعویض باتری گوشی موبایلباتری موبایل منبع تغذیه گوشی است که خراب شدن آن باعث می‌شود، کل گوشی دچار اختلال شود. پس همیشه سعی کنید از سالم بودن باتری موبایل، اطمینان حاصل کنید. در این مطلب از انواع باتری گوشی‌های موبایل و همچنین کارآیی آنها صحبت کردیم. از خطرناک بودن یا نبودن باتری‌های باد کرده و میزان آمپر باتری بِرندهای مختلف موبایل در این مطلب آورده شده است. شما عزیزان می‌توانید سوالات خود را در پایین همین صفحه با ما مطرح کنید تا در کمترین زمان به آنها پاسخ دهیم.


باتری گوشی و کاربرد آن

باتری قسمتی از موبایل هست که منبع نگهداری انرژی الکتریکی است.

هر باتری مقدار ولتاژ  و آمپر  متفاوتی دارد، اما این مقادیر برای برد هر گوشی مقدار ثابتی است.

زمانی که باتری به مشکلی می‌خورد  وبازدهی مناسبی را به ما نمی‌دهد، باید توسط شخص متخصص و مراجعه به یکی از مجموعه‌های تخصصی گوشی مانند راین سرویس (Rain Service  )، باتری تعویض شود.

انواع باتری گوشی

 باتری‌ها به چند دسته کلی تقسیم بندی می‌شوند:

  • باتری اصلی و مرکزی: معمولا بین 3000 تا 7000 میلی آمپر هستند که در داخل گوشی تعبیه می‌شوند.
  • باتری های معمولی: ظاهر فلزی دارند و دارای برچسب ( Lable )  شرکت تولید کننده هستند.
  • باتری های لیتیومی یا کیسه‌ای: از نظر بازدهی عمر بیش‌تری دارند و توانایی ذخیره نیروی بیش‌تری را دارا هستند.

هزینه تعویض باتری گوشی سامسونگ

هزینه تعویض باتری گوشی‌های سامسونگ متغیر است و به نوع گوشی و مقدار آمپری که هر باتری گوشی دارد، بستگی دارد.

  • تعویض باتری گوشی های سامسونگی که به راحتی پشت آن‌ها توسط خود شخص باز می‌شود، معمولا بین 100000 تومان تا 200000 تومان می‌باشد.
  • برخی از گوشی‌های سامسونگی که نیاز دارند توسط تعمیرکار باز شوند، معمولا بین 200000 تومان تا 2000000 تومان می‌باشد.
  • سری‌های پرچمدار سامسونگ، معمولا بین 500000 تومان تا 3000000 تومان می‌باشد.

هزینه تعویض باتری گوشی‌های شیائومی

معمولا شباهت زیادی به گوشی‌های سامسونگ دارند و 99 درصد گوشی‌های شیائومی، از دسته باتری‌های لیتیومی یا کیسه‌ای هستند که در سال 1400، از 200000 تومان تا 1500000 تومان می‌باشد.

هزینه تعویض باتری گوشی‌های اپل

سری گوشی‌های اپل، پیچیدگی خاص خود را دارند و در قسمت تنظیمات گوشی‌های اپل، می‌‌توان متوجه شد که به چه میزان، باتری گوشی‌های اپل سلامت هستند و آیا نیاز به تعویض دارند یا خیر!

باتری های اپل به دلیل این که لیتیومی یا کیسه‌ای هستند، معمولا بین 200000 تومان تا 2500000 تومان می‌باشد.

 برخی از باتری‌های اپل، به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  • باتری‌های شرکتی: همان باتریهایی هستند که توسط شرکت در گوشی تعبیه می‌شوند.
  • باتری‌های تقویتی:  دارای جریان بیش از 3000 میلی آمپر هستند ( معمولا بین 3200 تا 3500 )، که این موضوع باعث می‌شود میزان 25 درصد به هزینه آن‌ها اضافه ‌شود.

هزینه تعویض باتری گوشی‌های هوآوی

بیش‌تر شبیه گوشی‌های سامسونگ هستند، زیرا دارای دو دسته باتری تخت و لیتیومی هستند و هزینه باتری آن‌ها به نوع گوشی و مقدار آمپری که هر باتری گوشی دارد، بستگی دارد.

  • باتری‌های فلزی ساده معمولا بین 70000 تومان تا 200000 می‌باشند.
  • باتری‌های لیتیومی معمولا بین 200000 تومان تا 1400000 تومان می‌باشند
css آیا باتری باد کرده خطرناک است؟
باید در ابتدا  اشاره کرد که  که باتری‌ها میزان مصرف و حالت شارژ و دشارژ دارند که بتوانند بازدهی مناسبی را به ما بدهند. حالت شارژ و دشارژ، در مدل‌های مختلف متفاوت است و معمولا برای گوشی‌های آیفون و سامسونگ، مقدار شارژ و دشارژ شدن بین 2000 تا 10000 می‌باشد. گوشی‌های شیائومی و هوآوی از کیفیت کمتری برخوردار هستند و دارای مقادیر کمتری از سامسونگ و آیفون هستند. زمانی که باتری، ظرفیت آن پر شده است  (حالت شارژ  و دشارژ خود را انجام داده است)، شروع به فعل و انفعالات شیمیایی می‌کند که باعث تراکم و حجم دهندگی لایه‌های باتری می‌شود و این اتفاق می‌تواند خیلی خطرناک باشد و حتی می‌تواند به برد و صفحه نمایش (LCD) گوشی آسیب بزند، بنابراین باید آن را به موقع تعویض کرد.
css آیا باتری‌های گوشی‌های جدید سامسونگ قابل تعویض هستند؟
تمام گوشی‌هایی که منبع شارژ دارند، قابل تعویض هستند. گوشی‌هایی که به دست مشتری، در آن‌ باز می‌شود و باتری از حالت عادی خود خارج می‌شود، می‌توان باتری را تعویض کرد. اگر باتری توکار باشد، نیازمند مراجعه حضوری به تعمیرکار است و شخص متخصص، باتری را  تعویض می‌کند. زمانی که کاربری به مشکل باتری برمی‌خورد، شخص متخصص ابتدا در مجموعه راین سرویس ((Rain Service،باتری را  ریکاوری می‌کند، اگر توان برداشت شارژ را نداشته باشد به سراغ فلت باتری گوشی می‌رود که در مطالب بعدی درمورد فلت باتری گوشی صحبت خواهیم کرد. در صورتی می‌توان فلت باتری را تعمیر یا تعویض کرد که ظاهر باتری سالم باشد، اما معمولا این کار، به ندرت انجام می‌شود.
css آیا در مجموعه راین سرویس، تعویض باتری انجام می‌شود؟
بله، تعمیرکار در محل مورد نظر، می‌تواند باتری را تعمیر یا تعویض کند.

جدید ترین مقالات راین سرویس

ثبت درخواست تعمیر