تعمیر AUX گوشی موبایلخراب شدن سوکت AUX ممکن است برای هر نوع گوشی اتفاق بیفتد. این قسمت موبایل، یکی از پرکاربردترین بخش‌های گوشی است. اگر افرادی که از هندزفری بلوتوثی استفاده می‌کنند را فاکتور بگیریم، اکثر مردم به منظور گوش کردن به موسیقی یا دیدن فیلم از هندزفری‌های سیم‌دار استفاده می‌کنند. اکنون در این مقاله سعی کرده‌ایم در مورد علل خرابی AUX و همچنین هزینه تعمیر انواع سوکت AUX در گوشی‌های مختلف صحبت کنیم. خوشحال می‌شویم که نظرات و سوالات خود را در انتهای همین مطلب، با ما در میان بگذارید.


پورت AUX چیست و چه کاربردی دارد؟

پورت AUX از لحاظ فنی برای شخصی‌سازی صدا به کار می‌رود. زمانی که ما بخواهیم گوشی موبایل را به هندزفری یا اسپیکر متصل کنیم تا از صدای با کیفیت‌‌تری بهره‌مند شویم از پورت AUX استفاده می‌کنیم.

پورت AUX را می‌توان به دستگاه‌های دیگر مانند تلویزیون و سینما خانواده متصل کرد. بنابراین نتیجه می‌گیریم تنها کاربرد این قطعه برای شخصی‌سازی صدا و جابه‌جا کردن به کار می‌رود. در بعضی از هندزفری‌ها می‌توان با پورت AUX، ارتباط بین میکرفون گوشی و صدا را برقرار کنیم تا بتوان با استفاده از آن ویسی را ارسال یا صحبت کنیم.

ساختار AUX به چه صورت است؟

AUX دارای ساختار مشخص و معینی دارد، بنابراین نمی‌توان آن را ارتقا داد. وضوح و کیفیتی که از طریق AUX منتقل می‌شود، همان آیسی MPF یا آمپلی‌فایر گوشی است.

نکته قابل توجه این است که بر روی پورت AUX هیچ گونه تغییراتی نمی‌توان ایجاد کرد، با این تفاوت که قرارگیری آن در گوشی‌های مختلف متفاوت است. در برخی از گوشی‌ها در قسمت بالایی گوشی قرار دارد و در برخی دیگر، پورت AUX را حذف کردند و سوکت شارژ گوشی، کار پورت AUX را انجام می‌دهد.

علت خرابی پورت AUX موبایل

این پورت صدا، همانند سوکت شارژ گوشی، دارای سری‌های "Internal" و "External" هستند. در مورد تعمیر سوکت شارژ گوشی به طور مفصل به طور جداگانه صحبت کرده‌ایم. از مهمترین علل خراب شدن پورت AUX می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شکستن قسمت "نرگی" پورت AUX
  • گرد و غبار
  • فشار زیاد
  • سولفاته شدن
  • نفوذ مایعات

 هزینه تعمیر پورت AUX گوشی‌های سامسونگ 

امروزه پورت‌های AUX در کنار کیت شارژ گوشی تعبیه شده‌اند. این موضوع سبب شده است که هزینه تعمیر پورت AUX بالا برود. هزینه آن برای گوشی‌های سری 2014 تا 2022 از 30,000 تومان تا 2,500,000 تومان بستگی به گوشی متفاوت است.

 هزینه تعمیر پورت AUX گوشی‌های شیائومی 

99 درصد پورت AUX گوشی‌‌های شیائومی کنار کیت شارژ تعبیه شده‌اند. این موضوع سبب شده است که هزینه تعمیر پورت AUX بالا برود، زیرا باید کل آن کیت شارژ تعویض شود. هزینه آن معمولا بین 200,000 تومان تا 1,800,000 تومان است.

هزینه تعمیر پورت AUX گوشی‌های آیفون

AUX در گوشی‌های آیفون به دو دسته قبل از آیفون سری 7 و بعد از آیفون سری 7 دسته‌بندی می‌شوند. هزینه آن از 150,000 تومان تا 4,000,000 تومان، بسته به نوع و مدل گوشی متفاوت است.

جدید ترین مقالات راین سرویس

ثبت درخواست تعمیر