تعمیر سوکت شارژ گوشی موبایلخراب شدن و تعمیر سوکت شارژ گوشی موبایل، اخیرا به یکی از مشکلات اساسی کاربران موبایل تبدیل شده است. جدای از این مشکل، اکثر اوقات فکرهای مختلفی سراغ ما می‌آید که مشکل شارژ نشدن گوشی از کجاست؟ از شارژر گوشی هستش که استفاده می‌کنیم یا دو شاخه تبدیل؟ یا اینکه اصلا سوکت شارژ گوشی مشکل داره. راه‌حل ما برای این مشکل، سپردن گوشی به یک متخصص است که از همه جوانب بتواند گوشی را تست کند. در مرکز راین سرویس مشکلات گوشی به صورت رایگان به شما اطلاع داده می‌شود، تا بتوانید برای تعمیر گوشی خود بهنرین تصمیم را بگیرید.


سوکت شارژ چیست و چه کاربردی دارد؟

سوکت شارژ، یکی از بخش‌های ارتباطی موبایل است که برای تبادل انواع فایل با دیگر دستگاها و شارژ کردن میباشد که معمولا استفاده بیشتر آن برای شارژ کردن است.

انواع سوکت شارژ

سوکت شارژها انوع مختلفی دارند که ما بر اساس بیشترین کاربرد وکمترین کاربرد، آنها را تقسیم کردیم:

  • پایین ترین نوع سوکت شارژ، سوکت شارژ پاوربانک هست که فقط پورت‌های شارژ مثبت و منفی را دارد و هیچ‌گونه ارتباطی با خارج از سوکت شارژ انجام نمی‌شود. این موضوع فقط به سوکت شارژ محدود نمی‌شود و شامل هندزفری،اسپیکر و... که دارای باتری جداگانه هستند، می‌شود.
  • نوع دیگر سوکت شارژ، سوکت شارژ معمولی یا تایپ A است که برای گوشی‌های ساده‌تر و قدیمی‌تر استفاده می‌شود. این سوکت‌ها از عمر پایین‌تری برخوردار هستند و برای شارژ شدن، تبادل اطلاعات و برای بوت‌های نرم‌افزاری استفاده می‌شود. سوکت‌های تایپ C به دلیل این که پایه‌های فراوانی روی برد دارند، سرعت تبادل اطلاعات بالایی دارند و از آنها برای شارژ کردن، تبادل اطلاعات،هندزفری و ... استفاده می‌شود. سوکت شارژ تایپ C از کیفیت و عمر بالاتری برخوردار است.

نشانه های خرابی سوکت شارژ

در بیشتر مواقع زمانی متوجه خرابی سوکت میشویم که یا دفرمه یا لق شده است یا شارژ نمیکند . اما گاهی وقت ها زمانی پیش می‌آید که تبادل اطلاعات هم نمی‌توان با آن ها انجام داد، بنابراین زمانی ما متوجه میشیم سوکت شارژ مشکل دارد که نتوان گوشی را شارژ کرد.

علل مشکلات خرابی سوکت شارژ تایپ C،A و سری های آیفون

  • نفوذ مایعات
  • شارژرهای متفرقه
  • استفاده از شارژرهای دیگر با ولتاژ امپر بالا تر برای شارژ کردن 
  • کم و زیاد شدن ولتاژ شهری (به دلیل نداشتن محافظ برق).
  • آب خوردگی
  • برعکس زدن سوکت شارژ مخصوصا در سری های تایپ A
  • تمیز نبودن سوکت شارژ و وجود هرگونه اشغال
  • پایه های منفی و مثبت سوکت شارژ

معمولا در پورت های سوکت شارژ، قطب های مثبت و منفی (سمت راست منفی و در چپ مثبت می باشد  گوشی ها هستند)

عمدتا سوکت شارژهای گوشی، معمولا در انتها و ابتدای آن ها، قطب های مثبت و منفی هستند.

هزینه و تعمیر سوکت شارژ گوشی سامسونگ

هزینه آنها بسته به مدل و نوع باز کردن سوکت است. به عنوان مثال، گوشی هایی که برای باز کردن ابتدا باید صفحه نمایش انها بلند شود به مراتب بیشتر از گوشی های دیگر که از درب پشت باز میشوند هزینه دارند.بعد از آن قیمت تعویض یا تعمیر آن نسبت به ساختار سوکت و نوع جایگذاری آن و نحوه تعمیر آن هم تاثیر دارد.

عمدتا برای تعویض سوکت شارژ در پورت‌های تایپ A از 40،000 تومان تا 450،000 تومان می‌باشد. (بسته به مدل و برند)

سوکت شارژهای تایپ C از هزینه بالاتری برخوردار هستند. گاهی وقت ها سوکت شارژهای تایپ C مشکلی ندارد و مشکل شارژ از مسیر های داخل کیت شارژ است که در این صورت باید به طور کامل آن کیت را تعویض کرد.

هزینه سوکت شارژهای سری تایپ C سامسونگ از 50،000 تومان تا 3،500،000 تومان است.

هزینه و تعمیر سوکت شارژهای شیائومی

این سری گوشی‌ها نیز همانند سامسونگ هستند. اما گاهی اوقات مشکلی پیش می‌آید که به فرض مثال کیت شارژ یا فلت گوشی مشکل پیدا کرده است. به ظاهر خارجی مشخص نمی‌شود و موقع باز شدن گوشی خود را نشان می‌دهد. که هزینه آن بعد از تشخیص تخصصی به مشتری ابلاغ می‌َ‌شود. هزینه سوکت شارژهای شیائومی از 180،000 تومان تا 1،500،000 تومان است.

هزینه و تعمیر سوکت شارژ‌ گوشی اپل

سوکت شارژ‌های اپل قابلیت تعمیر ندارند. برای رفع مشکلات سوکت شارژ‌های اپل، باید کل کیت شارژ یا پنل شارژ را که بخشی از بُرد گوشی محسوب می‌شود، تعویض کرد.

هزینه کیت شارژ‌های آیفون از  150،000 تومان تا 3،500،000 تومان که برای سری‌های آیفون 13 به بالا است.

هزینه و تعمیر سوکت شارژ‌ تبلت سامسونگ و تبلت اپل

تبلت‌های سامسونگ اصطلاحا "external" هستند، و چون راه تعمیر آنها راحت است، هزینه کمتری برای تعمیر شامل می‌شود. 

تبلت‌های اپل حالت "فلت مانند "دارند و به راحتی قطعه‌ معیوب تعویض می‌شود به همین خاطر تعویض سوکت شارژ‌های تبلت اپل از هزینه بالاتری برخوردار هستند.

میانگین هزینه‌های سوکت شارژ‌های تبلت اپل و سامسونگ از 70،000  تومان تا 4،000،000 تومان است.

css سوکت شارژ گوشی بهتر است تعمیر شود یا تعویض؟
سوکت شارژها به دلیل این که ساختار مینیاتوری دارند بهتر است تعویض شوند. اما اگر سوکت شارژ بازدهی کافی را به ما ندهد و از نظر ظاهری سلامت باشد، ابتدا لحیم‌کاری می‌شود و سپس پایه‌ها اصطلاحا "ریبال" می‌شوند تا سوکت شارژ تعمیر شود.
css چرا سوکت شارژ گوشی شُل می‌شود؟
به دلایل زیر: • استفاده طولانی مدت از سوکت شارژ • کار کردن با گوشی هنگام شارژ کردن • ضربه خوردن • هنگام اتصال فشار زیاد دادن
css سولفاته شدن سوکت شارژ گوشی به چه دلیل است؟
نفوذ مایعات به داخل اجزای گوشی باعث می‌شود سوکت شارژ گوشی سولفاته شود.
css علت شارژ نکردن پورت سوکت شارژ گوشی چیست؟
می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: • کار کردن با گوشی هنگام شارژ شدن آن • نفوذ مایعات • ضربه • وجود گرد و غبار درون پورت سوکت شارژ

جدید ترین مقالات راین سرویس

ثبت درخواست تعمیر